Dysk SSD PLATINET 120 GB

Dysk twardy to podstawowy element wyposażenia każdego komputera. Pełni on istotną rolę, ponieważ zapisuje wszystkie istniejące dane. Jednak zasadniczą różnicą pomiędzy tradycyjnym dyskiem HDD, a nowszym SSD jest to, że ten drugi został oparty na pamięci flash. Dzięki temu takie urządzenie jest nie tylko szybsze i praktycznie bezgłośne, ale także bardziej odporne na mechaniczne uszkodzenia. Na dodatek pobiera mniej prądu od swojego poprzednika. Doskonałym przykładem dysku SSD, który posiada nie tylko powyższe zalety, ale także inne, użyteczne funkcje, jest model SSD PLATINET 120 GB.

Dysk SSD PLATINET 120GB

Okazje.info

Dobry dysk w dobrej jakości

Dysk SSD PLATINET 120 GB to 2,5 calowe urządzenie wewnętrzne, wykonane w technologii flash. Pojemność 120 GB z pewnością pozwoli na przechowanie wielu plików tekstowych, filmowych i muzycznych. Podstawową zaletą tego modelu jest brak ruchomych elementów, co pozytywnie wpływa na jego trwałość. Ten model cechuje się także znacznie mniejszym zużyciem energii i o wiele cichszą pracą w porównaniu do tradycyjnych dysków HDD. Ponadto, dzięki większej prędkości zapisu (561 Mb/s) i odczytu danych (517 MB/s) dysk jest bardzo wydajny.

Solidny model, odporny na wstrząsy

Dysk SSD PLATINET 120 GB oparty jest na kontrolerze SMI, który umożliwia błyskawiczną wymianę danych. Natomiast zastosowanie korekcji błędów ECC (Error Correction Code) wykrywa wszelkie nieprawidłowości podczas transferu i zapewnia stabilne działanie systemu komputerowego. Ten lekki i trwały dysk, ważący tylko 80 g, może pracować w temperaturze od 0 do 70 stopni Celsjusza. Urządzenie posiada solidną, metalową obudowę, odporną na wstrząsy. Jej zastosowanie zwiększa bezpieczeństwo sprawiając, że wartościowe pliki nie ulegną uszkodzeniu. Dysk można nabyć w atrakcyjnej cenie, już od 189 zł.

  • Reklama